cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif


Jihočeská dovolená
Hluboká nad Vltavou
Hotel Podhrad
Hotel Knížecí dvůr
Golf Club
Jezdecké centrum Vondrov
Cykloturistika
Tip na výlet


Cykloturistika v jižních Čechách Tisk E-mail
Jižní Čechy jsou oblastí, jež je z hlediska cykloturistiky velice příznivá. Terénní reliéf skýtá řadu možností pro realizaci výletů na kole. Rovinná krajina v Českobudějovické pánvi, stejně jako krajina v okolí Třeboňských rybníků, je přímo stvořená pro rodinné výlety a rekreační jízdy na kole.
V poslední době dochází na celém území Jihočeského kraje k budování značených cyklistických tras různých délek, k nimž jsou stejně jako v případě pěších tras vydávány speciální mapy, umožňující snadnou orientaci turistů v regionu. Na turisty čeká v regionu řada výletů po značených cyklotrasách, polních a lesních cestách, na nichž mohou poznávat jak historické, tak přírodní krásy regionu. Poznání Jihočeského kraje v sedle kola usnadňují také pravidelné autobusové linky pro turisty i cyklisty, které je i s jejich kolem rozvezou do nejkrásnějších koutů kraje a večer opět dopraví zpět. Jednotlivé linky se dají doplnit a kombinovat s dalšími autobusovými a železničními spoji.
Samotné město Hluboká nad Vltavou je doslova protkáno sítí cyklotras, z nichž nejznámější jsou Vltavská a Ohradská cyklostezka. Hotel Knížecí Dvůr a hotel Podhrad, především díky svému umístění, představují ideální výchozí body pro uskutečnění řady výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí.