cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif


Jihočeská dovolená
Hluboká nad Vltavou
Hotel Podhrad
Hotel Knížecí dvůr
Golf Club
Jezdecké centrum Vondrov
Cykloturistika
Tip na výlet


Město Hluboká nad Vltavou Tisk E-mail

Město Hluboká nad Vltavou je známo především svým krásným, v noci osvíceným zámkem postaveným ve stylu windsorské novogotiky. Ten se pyšní překrásně vybavenými interiéry s cenným nábytkem, jedinečnými řezbářskými pracemi, množstvím obrazů, vzácných goblénů a sbírkami uměleckého skla a porcelánu. Jedinečnost zámku umocňuje rozsáhlý anglický park s mnoha vzácnými dřevinami, z něhož je návštěvníkům umožněn široký výhled na město České Budějovice, Novohradské hory a Šumavu.

www.hluboka.cz

Vedle státního zámku se město může také pochlubit řadou dalších turistických atraktivit, a to jak historických, tak zaměřených na kulturu, sport, poznání přírody a volný čas. V těsném sousedství zámku mohou návštěvníci objevit Alšovu jihočeskou galerii s jedinečnou expozicí českého středověkého umění, výstavou holandského malířství 17. století a velmi atraktivním souborem děl ze století dvacátého. Milovníci kultury si na své přijdou také v Galerii Knížecí Dvůr, která se nachází na náměstí v Hluboké nad Vltavou, a to ve stejném objektu jako nově vybudovaný hotel Knížecí Dvůr a v těsné blízkosti hotelu Podhrad.

Město Hluboká nad Vltavou je těsně spjato s loveckou, mysliveckou a rybářskou tradicí. V okolí města lze nalézt po staletí cíleně utvářenou hospodářskou krajinu s rybníky (Munický, Bezdrev, Naděje, Poříčský, Zvolenov), stromořadím staletých dubů, rozlehlými oborami a bažantnicemi. Exponáty a sbírky umožňující poznání myslivosti a lesnictví v jižních Čechách mohou návštěvníci zhlédnout v cca 2 kilometry od města vzdáleném barokním loveckém zámku Ohrada. V jeho těsné blízkosti se pak nachází jediná zoologická zahrada v jižních Čechách – ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou.

Vedle historického, kulturního a přírodního potenciálu město Hluboká nad Vltavou disponuje také řadou sportovních nabídek, jež mohou návštěvníci města využít. V současné době dochází ve městě k rozvoji především nových sportů a volnočasových aktivit. Zájemci o golfovou turistiku přivítají možnost využití místního golfového areálu, který se nachází v jedinečném prostředí s výhledem na hlubocký zámek. Příznivci jezdectví a koní mohou využít nabídky Jezdeckého centra Vondrov, které vedle pořádání jezdeckých kurzů obohacuje nabídku aktivit pořádáním řady jezdeckých akcí a soutěží. Aktivní sportovci mohou využít nabídky místního tenisového areálu nebo městského koupaliště v Podskalí se dvěma bazény, protiproudem, 66 metrů dlouhým tobogánem, skluzavkami a vířivkami. Pro sportovní vyžití je v areálu koupaliště beachvolejbalové hřiště s možností zapůjčení míče a sítě. V sousedství koupaliště lze navštívit moderní bowling se čtyřmi dráhami. Cyklisté a pěší turisté si na své přijdou díky nejrozsáhlejším cyklistickým trasám a stezkám v České republice.