cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif

cs.gif


Jihočeská dovolená
Hluboká nad Vltavou
Hotel Podhrad
Hotel Knížecí dvůr
Golf Club
Jezdecké centrum Vondrov
Cykloturistika
Tip na výlet
Tip na výlet Tisk E-mail
Tip na turistický výlet:
Hluboká nad Vltavou – Bezdrev – Břehov – Dubné – České Budějovice

Nenáročný celodenní výlet, který nás zavede přímo do srdce jižních Čech a který je možno kombinovat jako pěší či cyklistický výlet. Trasa vede po silnicích a pohodlných cestách. Přímo ze železniční zastávky Hluboká nad Vltavou – Zámostí se vydáme po žluté turistické značce čtvrtí nových vil, odkud je neopakovatelný výhled na méně fotografovanou stranu hlubockého zámku, až k mostu přes řeku Vltavu, pod nímž je přístav výletních člunů. Žlutá značka (č. 6321) nás přes Munický rybník dovede až k loveckému zámečku Ohrada a ZOO Ohrada. Po jejich prohlídce můžeme pokračovat k rozcestí u Vondrova, kde se nachází místní jezdecké centrum, a dále až k hrázi rybníka Bezdrev. Projdeme po silnici kolem kempu, můžeme se i vykoupat, protože Bezdrev je od roku 1935 i rybníkem rekreačním. Cesta nás dále zavede až k rybníku Dehtář (246 ha), který má dva ostrovy a deset metrů vysokou sypanou hráz. Cestou k obci Dubné, s typickou věží farního, původně raně gotického kostela Nanebevzetí Panny Marie, navštívíme technickou památku Podevrážský mlýn. Odtud dojdeme přes obce Třebín a Branišov až k tajuplnému rozcestí s prostým lesním křížem zvaným Vlčí jáma. U obrázku Panny Marie tu možná najdete čerstvé květy. Je tu prý místo, kde se zjevují tajemné postavy! Takže raději po zelené vyrazíme lesem do Českých Budějovic, odkud nás zpět do Hluboké nad Vltavou odveze městská hromadná doprava.


Tip na cyklistický výlet:
Hluboká nad Vltavou – České Budějovice – Český Krumlov

Jednou z nejzajímavějších cyklistických stezek v Jihočeském kraji je bezesporu ta, která vede podél řeky Vltavy. Projížďku po cyklistické stezce označené číslem 12 začneme v hlubocké restauraci U Švejka, která je součástí komplexu Knížecího Dvora, a vydáme se sportovním areálem směrem do Českých Budějovic. Cestou, v Bavorovicích, mineme několik originálních staveb ve stylu lidového baroka a také areál s výběhy koní. Máme-li chuť na malou odbočku, pak se nabízí nový úsek cyklistické stezky z Bavorovic k ZOO Ohrada, kde můžeme též navštívit zdejší lovecký zámek a Jezdecké centrum Vondrov. Další zastávkou může být vodácký areál v Českém Vrbném a pak už podél Vltavy směřujeme přímo do centra jihočeské metropole. Netřeba připomínat čtvercové náměstí Přemysla Otakara II., nedalekou Černou věž či četné církevní památky tohoto v minulosti tradičně katolického města. Úsek mezi Hlubokou nad Vltavou a Českými Budějovicemi má charakter cyklistické stezky se zákazem vjezdu pro automobily a je proto hojně vyhledávaný také milovníky kolečkových bruslí. Cestou z Českých Budějovic přes Boršov, Opalice a Záluží do Zlaté Koruny již budeme muset sdílet silnici s automobily, proto je potřeba respektovat pravidla silničního provozu. Po přestávce vyplněné návštěvou cisterciánského kláštera ve Zlaté Koruně se vydáme střídavě po asfaltové a písčité cestě až do Českého Krumlova, jedinečného historického města zařazeného na seznam UNESCO. Pro přepravu zpět do Českých Budějovic můžeme využít cyklobusů, které zde mají svoji pravidelnou zastávku.


Turistické zajímavosti – významné akce v Hluboké nad Vltavou
Ohradské a Národní myslivecké slavnosti
Ohradské slavnosti jsou populární akcí pro milovníky tradic, přírody a kulturních prožitků, jež se každoročně koná v areálu zámku Ohrada. Návštěvníci se v průběhu slavností mohou seznámit s prací uměleckých řemeslníků, zhlédnout ukázky dřevorubeckých soutěží, rybolovné techniky, loveckých a záchranářských plemen psů, koní a jiné zajímavé atrakce. V průběhu slavností vystupují jihočeské folklórní, hudební, divadelní a další kulturní soubory. Na návštěvníky čekají jihočeský jarmark, soutěže a hry pro děti či ochutnávky vín, destilátů, rybích a zvěřinových specialit.
Jihočeské slavnosti vína – vinobraní na zámecké vinici v Hluboké nad Vltavou
Slavnosti vinobraní jsou další ze zajímavých kulturních a společenských akcí pořádaných ve městě Hluboká nad Vltavou. V rámci slavností si mohou návštěvníci města vychutnat bohatý kulturní program spojený s řadou soutěží a ochutnávkou burčáku a vína. Vinobraní je doprovázeno hudební produkcí cimbálové kapely, dechovkové kapely, ukázkami lidových řemesel, historickým dobovým vystoupením šermířů a kejklířů, přehlídkou historických krojů z doby existence původní vinice. Pořadatelem akce je společnost Ekologos, o.p.s. (www.ekologos.cz)
Velká a Malá cena města Hluboká nad Vltavou
Velká a Malá cena města Hluboká nad Vltavou jsou populární jezdecké závody zaměřené především na mladou generaci zájemců o koně a jezdecký sport, které jsou pravidelně pořádány v Jezdeckém centru Vondrov. Součástí akcí jsou již tradičně oblastní přebor jezdců a skokové soutěže.
(www.vondrov.cz)
Divadelní léto Hluboká nad Vltavou
Divadelní léto je tradiční kulturní akcí pořádanou na nádvoří Státního zámku Hluboká nad Vltavou místním divadelním spolkem. V rámci série divadelních představení mohou návštěvníci zhlédnout řadu her místního divadla, ale také hostujících souborů. Představení díky své atmosféře, kvalitě provedení a geniu loci místního zámku výrazně přispívají k rozšíření kulturní nabídky v Jihočeském kraji.
(www.divadelnileto.wz.cz)